Teenused

Plaatimine on täpsust ja eelnevat kogemust nõudev töö ning professionaalide palkamine on kindel viis ilusa lõpptulemuse saavutamiseks. Meie pikaajaline kogemus antud valdkonnas tähendab seda, et tulemus vastab ootustele ning puuduvad ebameeldivad üllatused. Kui hindate kvaliteeti ja soovite tipptasemel tulemust, valige Plaaditugi OÜ plaatimistööde tegemiseks.

Vannituba, saun, basseini, köök, esik, trepikoda või mõni muu ruum vajab plaatimist? Otsite koostööpartnerit, kellelt tellida kvaliteetne plaatimine Pärnus või Pärnumaal? Valige Plaaditugi OÜ plaatimistööd. Pakume kvaliteetset ja oskuslikku plaatimisteenust.

Plaatimistööd koosnevad mitmetest eeltöödest nagu valamine, tasandamine, hüdroisolatsioon ja järelviimistlusest nagu vuukimine, silikoonimine. Lisaks plaatimistöödele teeme kõik vajalikud eeltööd ning teostame järeltööd, võimaldades teil tellida kogu vajalik teenus ühelt ettevõttelt.

Valamine & tasandamine

Plaaditava pinna ettevalmistamine on plaatimistööde juures kõige olulisem etapp. Ettevalmistustööd võivad tähendada valamist, tasandamist ja lihvimist. Põranda kalded valatakse peamiselt isevalguva seguga ja miinimum kalle on 10 mm meetrile trapi suunas. Väiksemgi hälve aluspinnas võib peale plaatimist silmatorkavalt välja paista.

Pindade ebaõige või lohakas ettevalmistus annab küll esialgu kokkuhoiu tööajas ja materjalis, aga on kindel eeldus hilisemate defektide tekkeks, mille parandamine on väga kallis.

Hüdroisolatsioon

Ettevalmistatud aluspind tuleb nakke tugevdamiseks katta niiskustõkkematerjaliga. Niisketes ja märgades ruumides on vajalik hüdroisolatsioon, mis muudab ruumi vee-ja aurutihedaks. Hüdroisolatsiooni paigaldades tuleks järgida kindlaid lahenduskäike. Hüdroisolatsiooni ei tohi paigaldada niiskele aluspinnale, kuna hüdroisolatsioonikiht ei pruugi kinnituda nõuetekohaselt ja hüdroisolatsiooni kuivades on raskendatud hilisem niiskuse välja hingamine konstruktsioonist. Ruumi nurkades ja läbiviikudes tuleb kasutada fiiberkangast, mis paigaldatakse hüdroisolatsioonimassiga pinnale. Hüdroisolatsioonimaterjal kantakse pindadele kahes kihis ja igal kihil lastakse kuivada. Niimoodi tagatakse kvaliteetne tulemus.

Plaatimine

Plaatimisel tuleb arvestada erinevate oludega ja valida õige segu. Plaatimissegu kantakse pinnale kammiga, mille suuruse määrab plaadi suurus. Suurem plaat nõuab suuremat kammi, enamlevinud on 6-10mm kamm.

Vuukimist on võimalik alustada vähemalt 24 tunni möödumisel, mil segu on piisavalt kuivanud. Vuugivahed saab täita kas spetsiaalse vuugisegu või silikooniga, oleneb jälle kohast, kuhu plaadid on paigutatud.